AkcijaŠ


Join the forum, it's quick and easy

AkcijaŠ
AkcijaŠ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naša deca akcijaši

Ići dole

Naša deca akcijaši Empty Naša deca akcijaši

Počalji od Gost Pon Jul 26, 2010 12:06 am

E pa juče popodne se moj sin Mihailo vratio sa radne akcije. Prvo što je rekao bilo je: "Tata, sve je onako kao što si ti pričao". Rad, druženje, upoznavanje novih ljudi i krajeva, pesma, brigadirske večeri, štab, partizani....

A da ima razlike, ima. To se više ne zove radna akcija nego volonterski kamp, nema udarničkih značaka, nema partijskih obeležja, vremenski se manje radi, a više vremena je ostalo za druge aktivnosti. Broj brigadira (sada se oni zovu volonteri) zavisi od potreba investitora i nema ih više od 50 tak u celom naselju (to se sada zove volonterski kamp). Nema ideologa i eskajca, ali ostalo je sve isto. I na akciju uglavnom idu punoletni, za razliku od našeg vremena.

Radna akcija se održava u Kazerti, blizu Napulja. Danas u Italiji ima oko milion dobrovoljnih akcijaša (volontera) i veoma su dobro organizovani.

Slike slede.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Naša deca akcijaši Empty Re: Naša deca akcijaši

Počalji od Gost Pon Jul 26, 2010 12:13 am

Trasa su im bili jedan barokni dvorac sa ogromnim parkom koji su uređivali i neko mesto koje su oni zvali rudnik. Tu je i zaradio svoje prve akcijaške žuljeve, a na ponos svom ocu.

Slike uskoro slede.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Naša deca akcijaši Empty Re: Naša deca akcijaši

Počalji od mitric Sub Avg 07, 2010 8:00 am

Bravo za Mihajla svaka cast nek se druze i doprinose drustvu i osete sta je car okupljanja mladih ljudi a to sto nije kao u nase doba pa i mi smo se promenuli

Budi ponosan otac kao sto sam i ja ponosan na tebe i tvog sina
Pozdrav

mitric
Brigadir
Brigadir

Broj poruka : 16
Datum upisa : 05.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Naša deca akcijaši Empty Re: Naša deca akcijaši

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu